top of page

Maj - Szalony czas za nami

Maj był dla nas niezwykle intensywnym i pełnym sukcesów miesiącem. Możemy z całą stanowczością powiedzieć, że był to baaaardzo udany czas. Przeżyliśmy wiele emocji, rywalizowaliśmy na najwyższym poziomie i zdobywaliśmy liczne medale. Ale do rzeczy:

 

Gdynia Rhythmic Stars


Maj rozpoczął się od organizacji największego w Polsce turnieju międzynarodowego - Gdynia Rhythmic Stars. Było to ogromne wyzwanie, ale wszystko się udało! W zawodach wzięło udział aż 250 zawodniczek z 20 krajów, co uczyniło to wydarzenie wyjątkowym.


Wyniki sportowe naszych zawodniczek też są powodem do dumy, a medale zdobywały:

🥉 Mariia Latyntseva - Miejsce 3 - Rocznik 2016

Aleksandra Potas - Senior

🥇 Piłka - Miejsce 1

🥉 Wstążka - Miejsce 3

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Trzebnicy


Kolejnym ważnym wydarzeniem była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Trzebnicy. Dla naszej zawodniczki, Aleksandry Sadzińskiej, był to najważniejszy start w tym roku. Ola zaprezentowała się znakomicie, zdobywając Wicemistrzostwo Polski Juniorek Młodszych. Jej sukcesy to także Mistrzostwo Polski w układzie z maczugami oraz Wicemistrzostwo Polski w układzie z piłką 🤩


Ważny do odnotwania jest fakt, że jest to pierwszy medal w wieloboju dla naszego klubu, zdobyty na imprezie rangi mistrzowskiej!

 

Boomerang Rumia Cup


Byliśmy również organizatorami Boomerang Rumia Cup, turnieju, w którym wzięło udział blisko 300 zawodniczek z 17 klubów. Przez dwa dni zmagań w hali MOSiR Rumia, nasze zawodniczki zdobyły wiele medali:

🥇 Paulina Podgórska - 2016 C-Light - Miejsce 1

🥇 Laura Maziarz - 2015 B - Miejsce 1

🥇 Aleksandra Sadzińska - 2011 A - Miejsce 1

🥇 Pola Kochańczyk - Junior C-Light - Miejsce 1

🥈 Eliza Kowalewska - 2017 Pierwszy Krok - Miejsce 2

🥈 Palina Kuzmich - 2016 B - Miejsce 2

🥈 Nina Żebrowska - 2016 Pierwszy Krok - Miejsce 2

🥈 Pola Wojtasik - 2015 B - Miejsce 2

🥈 Maja Bieszke - Junior C - Miejsce 2

🥉 Karolina Krzyżak - 2017 B - Miejsce 3

🥉 Aniela Wojtasik - 2016 C-Light - Miejsce 3

🥉 Kalina Iglik - 2016 Pierwszy Krok - Miejsce 3

🥉 Kornelia Krzyżak - 2014 B - Miejsce 3


Reszta zawodniczek również zaprezentowała wysoki poziom. Możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość 😍

 

Białystok Cup


Maj zakończyliśmy udziałem w Białystok Cup. Nasz klub reprezentowała Aniela Wąchocka, która w wieloboju zajęła 🥈 2 miejsce oraz 🥉🥉 3 miejsce w układzie z obręczą i piłką. To kolejne dowody na to, że nasze zawodniczki nieustannie rozwijają swoje umiejętności i zdobywają nowe doświadczenia na arenie międzynarodowej.

 

Sukcesy naszych trenerek


Nasze trenerki Anna i Maria Mrozińskie wyleciały do Budapesztu, aby sędziować podczas Mistrzostw Europy. Polska reprezentacja zaprezentowała się wyśmienicie, a historycznym sukcesem był srebrny medal Mistrzostw Europy w układzie z maczugami zdobyty przez Lilianę Lewińską.


Nasza trenerka, Angela Kosoulieva, zakwalifikowała się do finału Miss Polski 2024. To ogromne wyróżnienie i dowód na to, że nasi trenerzy osiągają sukcesy nie tylko na polu sportowym.

 

Co przyniesie czerwiec?


Puchar Prezesa PZG i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Nasze najmłodsze zawodniczki będą miały zaszczyt reprezentować klub w Szamotułach podczas Pucharu Prezesa PZG. To dla nich wielkie wyróżnienie i szansa na zdobycie cennego doświadczenia. Dodatkowo, wezmą udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w układach zespołowych, co będzie kolejną okazją do rywalizacji na wysokim poziomie.

Ogólnopolskie Zawody Seniorek w Gdyni

Dwa tygodnie później, Oleksandra Potas wystartuje w Ogólnopolskich Zawodach Seniorek, które odbędą się w Gdyni. To niezwykle ważne wydarzenie w kalendarzu sportowym, gdzie nasza zawodniczka będzie mogła zaprezentować swoje umiejętności i powalczyć o najwyższe miejsca.

Oficjalne Zakończenie Sezonu

19 czerwca nasze grupy naborowe będą miały oficjalne zakończenie sezonu. To wydarzenie będzie połączone z pokazami, podczas których nasze młode talenty zaprezentują swoje postępy i umiejętności nabyte w ciągu roku. Będzie to wspaniała okazja do wspólnego świętowania i podsumowania mijającego sezonu.

Cieszymy się na nadchodzące wakacje

Po intensywnym czerwcu, z niecierpliwością czekamy na nadchodzące wakacje. To czas zasłużonego odpoczynku, regeneracji sił i przygotowań do kolejnych sportowych wyzwań, które czekają nas w nowym sezonie
43 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page